Τρίτη , 19 Μαρτίου 2024
Breaking News
Home / ΔΙΑΦΟΡΑ / Αθλητικά / Στον τελικό του Κυπέλλου Παναθηναικός και ΠΑΟΚ! Έξαλλοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα! (ΦΩΤΟ)

e23ac3355f6b5f832b1e8dfd88bf796a_XL

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό με 1-0 και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Σκόρερ ο Κλάους στο 47΄, ο οποίος ουσιαστικά ήταν αυτός που έστειλε τον Δικέφαλο στο ΟΑΚΑ, σε συνδυασμό και με το εκτός έδρας γκολ που πέτυχε στην ήττα του πρώτου αγώνα με 2-1. Βέβαια θα είναι ο μεγάλος απών λόγω καρτών, όπως και οι Κατσουράνης και Νάτχο που αποβλήθηκαν λίγο πριν το τέλος.

Έσπασαν” καρδιές στην Τούμπα με τον Κίτσιου να σώζει πάνω στη γραμμή προσπάθεια των “ερυθρολεύκων” για να σκοράρουν με τον Μαρκάνο στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης. Οπαδοί των “ασπρόμαυρων” εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο μετά το σφύριγμα της λήξης πανηγυρίζοντας έξαλλα την παρουσία της ομάδας τους σε τελικό έπειτα από 11 χρόνια. Αντίπαλος του ΠΑΟΚ στις 26 Απριλίου ο Παναθηναϊκός που απέκλεισε νωρίτερα τον ΟΦΗ στην παράταση.

Να τονίσουμε επίσης ότι το παιχνίδι ξεκίνησε με καθυστέρηση 1 ώρας και 15 λεπτών, ενώ έληξε μετά από 15 λεπτά καθυστερήσεις. Επίσης να σημειώσουμε ότι αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο Μανιάτης στα τελευταία λεπτά του ματς. Πάντως, δυστυχώς άλλη μια τόσο κρίσιμη αναμέτρηση του ελληνικού ποδοσφαίρου σημαδεύτηκε από άλλα γεγονότα όπως ένταση, νεύρα, διακοπές, ξύλο, επεισόδια πριν, έναρξη 1:15 μετά την προκαθορισμένη ώρα, και γενικότερα αρκετά από τα γνωστά των ελληνικών γηπέδων ιδίως στα τόσο μεγάλα ντέρμπι.

πηγή:thestival.gr